19:35:54

Novinky a aktuality


Warning: Creating default object from empty value in /data/www/kacafirek.cz/www.kacafirek.cz/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Kontaktní údaje

DIVIZE COMPUTER

Jan Kacafírek

Svatoplukova 1648/4
796 01 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 608 731 834
E-mail: computer@kacafirek.cz


DIVIZE ELECTRONIC

Vojtěch Kacafírek
Za Brněnskou ulicí 4242
796 08 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 777 891 408
E-mail: electric@kacafirek.cz

 

Silver Partner

Naše společnost je Silver Partnerem Společnosti ESET

eset_silver

Naši partneři

Společnosti s nimiž dlouhodobě spolupracujeme a jejichž služby proto můžeme vřele doporučit.

logo_ds
Nabízí komplexní služby v oblasti grafického designu a webdesignu.

Operační systémy

Logo_Windows_7

Tento operační systém z dílen Redmondského giganta Microsoftu je po úspěšném systému Windows XP a ne velmi zdařilých Windows Vista vycházející hvězdou na trhu s operačními systémy. Tento systém je nabízen v několika verzích:

Windows_7_Starter

 • Winodows 7 Starter - určená především do nejmenších notebooků a netbooků neoplývající příliš vysokým výkonem, kde jsou využity jen základní věci jako internet, email, psaní v textovém editoru apod. Ta to verze Windows 7 neumožňuje změnit ani pozadí plochy, okleštěné jsou i možnosti grafického rozhraní (chybí Desktop Window Manager a Aero), chybí i absence podpory více displejů, dále nelze třeba rychle přepínat mezi uživateli a ani vytvořit domácí skupinu (v síti). Byť jsou netbooky jak dělané pro práci s dalšími mobilními zařízeními (telefony), edice Starter vám práci nijak neulehčí, neboť v ní chybí Windows Mobility Center (Centrum nastavení mobilních zařízení), není dostupná ani vícedotyková podpora ani multimediální centrum nebo podpora vzdálených médií v přehrávači Windows Media Player. Samozřejmě že se nedočkáte ani dalších, výše zmíněných funkcí z vyšších edic. Jedinou dobrou zprávou je, že Microsoft ustoupil a odstranil zásadní omezení edic Starter předchozích verzí Windows, kdy nebylo možné spouštět více jak tři aplikace naráz.

 Win_7_Home_Premium

 • Winodows 7 Home Premium - Nejširší základně uživatelů je určena edice Windows 7 Home, jež se na rozdíl od Vist u nás a na dalších vyspělejších trzích objeví pouze v mutaci „Premium", tj. například s plnou podporou prostředí Aero (3D efekty, 3D akcelerovaný desktop pomocí grafické karty), multimediálním centrem a oproti „Home Basic" s dalšími funkcemi. Co v nich ovšem chybí, je například funkce BitLocker pro šifrování pevných i přenosných disků (chybí taktéž šifrování souborového systému), podpora vzdálené plochy (hostitel), připojení do domény Windows Server, Windows XP Mode pro spouštění aplikací určených Windows XP (virtualizace) a bohužel mnohé další (ty však asi laické uživatele moc nemusejí zajímat).

   Win_7_Professional

 • Winodows 7 Professional - Zkušenějším uživatelům s požadavky na více funkcí a taky menším podnikům je určena edice Professional. Zde je paralela s Windows XP Professional – edice obsahuje vše co domácí verze (Premium), ale uživatelům nabízí i něco navíc.Například Windows XP Mode (možnost spouštění Windows XP pod Sedmičkami kvůli jinak nekompatibilním aplikacím určeným právě pro XP), zálohování disků přes síť, šifrování souborového systému (EFS; ovšem ne obsahu pevného disku, BitLocker nepochopitelně chybí...), lepší podporu vzdálené plochy (Remote Desktop Host) nebo podporu domén Windows Server (využití hlavně ve firemním prostředí).

Win_7_Ultimate   

 • Windows 7 Ultimate - ta je zcela kompletním systémem a obsahuje vše, co Microsoft mohl v nových Windows nabídnout. Sluší se poznamenat, že po funkční stránce je zcela totožná s další edicí Windows 7 Enterprise, která ale nebude běžně k dostání (je dostupná pouze velkým firmám v rámci hromadných licencí a spadá pod smlouvu Software Assurance, kterou firmy mají uzavřenou s Microsoftem).Opět platí, že Ultimate obsahuje vše co předchozí verze a další věci navíc. Tedy kromě pro některé uživatele stěžejní funkce Windows XP Mode nabízí kompletní šifrování dat na disku a celého systému pomocí aplikace BitLocker, dále AppLocker (řízení pravidel spouštění aplikací v síti, možnost blokování neznámých nebo nevyžádaných aplikací od daných výrobců), DirectAccess (technologie VPN tunelování založena na IPv6 a IPsec; vzdálený přístup do sítí – třeba firemních), subsystém pro UNIXové aplikace nebo podpora bootování (startu systému) z VHD (virtuálních pevných disků). Výhodou edice Ultimate je i podpora více jazyků (Multilingual User Interface Pack lze nainstalovat jen zde, ale existují jisté způsoby, jak jej odemknout pro nižší edice – zkoušet to můžete na vlastní „nebezpečí"...). Jinými slovy, pokud si koupíte Windows 7 Ultimate v jiné jazykové mutaci, pomocí balíčku MUI si můžete zapnout češtinu či další jazyk (výhodné například pro prostředí, kde se u počítačů střídá více lidí různě jazykově vybavených, nebo když si koupíte počítač/systém v zahraničí).

 

 

Vybrané reference

cd130

 • Realizace docházkového systému

kucera

 • Výpočetní a kancelářská technika
 • Zabezpečovací systém
 • Návrh a tvorba webových stránek

tesco120

 • Strukturované kabaláže, realizace osvětlení

universita

3. lékařská fakulta University Karlovy

 • Realizace video streamingu

litovel

 • Návrh a realizace ozvučovacího systému

Vekra

 • Dodávka výpočetní a kanceléřské techniky
 • Outsourcing