20:36:01

Novinky a aktuality


Warning: Creating default object from empty value in /data/www/kacafirek.cz/www.kacafirek.cz/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Kontaktní údaje

DIVIZE COMPUTER

Jan Kacafírek

Svatoplukova 1648/4
796 01 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 608 731 834
E-mail: computer@kacafirek.cz


DIVIZE ELECTRONIC

Vojtěch Kacafírek
Za Brněnskou ulicí 4242
796 08 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 777 891 408
E-mail: electric@kacafirek.cz

 

Naši partneři

Společnosti s nimiž dlouhodobě spolupracujeme a jejichž služby proto můžeme vřele doporučit.

logo_ds
Nabízí komplexní služby v oblasti grafického designu a webdesignu.

Kamerové systémy

Kamerové systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat. Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci policii dopadnout pachatele trestné činnosti. Velká výhoda kamerového systému je, že při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha a tím nevznikají žádné dodatečné náklady. Další výhodou je možnost prohlížet aktuální dění z kamer nebo záznamy přes počítačovou síť a vzdáleně přes internet. Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému přístupu.

Kamera je nejdůležitější součástí celého kamerového systému (CCTV). Proto je nutné klást velký důraz na správný výběr s ohledem také na cenu.

Nejdůležitější parametry kamer jsou: rozlišení, typ snímacího čipu, citlivost na světlo, podpůrné funkce (infra přísvit, režim den/noc, ochrana proti osvětlení atd)
Nabízíme kamery jak barevné, tak černobílé provedení, venkovní i vnitřní provedení, vodotěsné, s dálkově ovládaným natáčením a zoomem, kamery s infra přísvitem pro noční vidění, které  je velmi účinné například v hernách a barech, kde je většinou šero.


V dnešní době digitálních technologií se používají také nové typy kamer. Tyto digitální kamery (IP kamery) jsou sice dražší při pořízení, nicméně jejich velkou výhodou je snadnější údržba a další rozšiřitelnost celého systému. Tyto kamery přenášejí obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí technologie WIFI. Díky tomu lze přistupovat na každou kameru jednotlivě z libovolného počítače v síti nebo internetu. Výkonnější verze IP kamer lze pak také ovládat (otáčet, přibližovat atd.).

V obytných domech je možno nainstalovat kamerový systém, jehož obraz lze také připojit do místního rozvodu TV, takže každý obyvatel domu si může obraz z kamer naladit na své vlastní televizi.

Druhou důležitou částí kamerového systému je záznamové zařízení

V současné době se používá převážně digitální videorekordér DVR - digitální systém poskytuje ve srovnání s analogovým neporovnatelně lepší kvalitu záznamu, delší záznamovou dobu - řádově i několik stovek i tisíc hodin (záznam na HDD), možnost rychlého vyhledávání na základě času, události apod. Existují s integrovaným kvadrátorem či multiplexerem pro připojení 4, 9, 16 i více kamer. Mnohá DVR mají pokročilé funkce, např: s možností nahrávání na základě alarmových vstupů a detekce pohybu v obraze.  Další možností je připojení DVR do počítačové sítě nebo prostřednictvím internetového připojení sledovat záznam na vzdáleném počítači.

Druhou možností je instalace videokarty CCTV do stávajícího počítače. Tyto karty jsou levnější než DVR, ale nedoporučuje se provozovat kamerový PC systém současně s jinými uživatelskými aplikacemi s ohledem na vysoké vytížení počítače.

Přenos videosignálu je důležitou součástí kamerového systému. Vyžaduje pečlivé provedení, jinak může degradovat kvalitu videosignálu i z vysoce kvalitních zařízení. Převážně je proveden kvalitním koaxiálním kabelem, který zaručuje spolehlivý přenos videosignálu. Pro větší vzdálenost je potřeba použít videozesilovače, oddělovače a další speciální prvky. Napájení kamer může být řešeno přímo u jednotlivých kamer lokálně nebo z centrálního zdroje. Pro větší vzdálenosti se nejčastěji používá přenosu po optickém vlákně nebo bezdrátovou technologií.

 

 

Vybrané reference

cd130

  • Realizace docházkového systému

kucera

  • Výpočetní a kancelářská technika
  • Zabezpečovací systém
  • Návrh a tvorba webových stránek

tesco120

  • Strukturované kabaláže, realizace osvětlení

universita

3. lékařská fakulta University Karlovy

  • Realizace video streamingu

litovel

  • Návrh a realizace ozvučovacího systému

Vekra

  • Dodávka výpočetní a kanceléřské techniky
  • Outsourcing