21:24:11

Novinky a aktuality


Warning: Creating default object from empty value in /data/www/kacafirek.cz/www.kacafirek.cz/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Kontaktní údaje

DIVIZE COMPUTER

Jan Kacafírek

Svatoplukova 1648/4
796 01 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 608 731 834
E-mail: computer@kacafirek.cz


DIVIZE ELECTRONIC

Vojtěch Kacafírek
Za Brněnskou ulicí 4242
796 08 PROSTĚJOV
(ukázat na mapě)

Telefon: +420 777 891 408
E-mail: electric@kacafirek.cz

 

Naši partneři

Společnosti s nimiž dlouhodobě spolupracujeme a jejichž služby proto můžeme vřele doporučit.

logo_ds
Nabízí komplexní služby v oblasti grafického designu a webdesignu.

Elektronická zabezpečovací a požární signalizace

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)


EZS je sestaven z řady komponentů. Základem jsou snímací prvky (detektory), které vysílají signál o narušení chráněného prostoru do elektronické zabezpečovací ústředny, která vyhodnocuje veškeré signály ze snímačů a ovládacích zařízení a na základě jejich analýzy a v souladu s naprogramováním rozhoduje o vyhlášení poplachu, tj. vyhodnotí stav a vyvolá příslušnou reakci prostřednictvím sirény, telefonního hlásiče, GSM komunikátoru nebo propojení na pult specializované bezpečnostní služby (PCO). Ústředna též dle způsobu ovládání a naprogramování zapíná celý systém nebo jen jeho část, případně zvlášť plášťovou (obvodovou) a prostorovou (vnitřní) ochranu pro použití, jestliže je někdo v objektu, např. hlídání na noc. Součástí EZS je také  akumulátor, který celé zařízení zálohuje pro případ úmyslného nebo neúmyslného výpadku této sítě. EZS si hlídá i případnou sabotáž (přerušení a zkratování kabelů, otevření, demontáž či utržení nainstalovaných prvků, zarušení rádiových přenosů, atd.). 

 

Hlavní typy snímacích prvků:

Magnetické kontakty  - reagují na otevření dveří a oken

Prostorové snímače – analýzou chráněného prostoru rozpoznají pohyb člověka

Detektory rozbití skla – reagují na poškození skleněných ploch

Požární detektory – podle typu reagují na kouř či nárůst teploty

Plynové detektory – signalizují výskyt plynů (zemní, propan butan)

Záplavové detektory – signalizují únik vody nebo zaplavení prostoru

Otřesové detektory – reagují na mechanické otřesy

Tísňové hlásiče – slouží pro signalizaci ohrožení osoby a následné přivolání pomoci


Systém EZS je možné ovládat pomocí klávesnice zadáním číselného kódu, pomocí rádiového ovladače ( klíčenky), případně prostřednictvím speciálních sms zpráv.

 

Signalizace a předání informací ze systému: 

Siréna - v případě poplachu ústředna aktivuje sirénu, která bývá umístěna uvnitř i  venku na objektu

Komunikátor - aby se informace o poplachu dostala okamžitě i k majiteli objektu nebo ke smluvené bezpečnostní službě (PCO), používají se komunikátory využívající buď pevné telefonní linky, sítě mobilních operátorů nebo různá internetová připojení. Komunikátory také často slouží jako prvky domácí automatizace, kde lze jejich pomocí ovládat na dálku (mobilem, přes internet) různé spotřebiče v objektu např. topení.

Linkový - je-li k dispozici pevná telefonní linka v případě poplachu si automaticky začnou vytáčet nastavená telefonní čísla (na pevnou linku, mobil nebo pager nebo PCO) a přehrávat na ně hlasovou zprávu, v případě PCO jsou vysílána naprogramovaná data.

GSM brána - pevná telefonní linka může být ale pro pachatele snadno narušitelná. Chcete-li zvýšit bezpečnost přenosu informace o poplachu nebo není-li v místě instalace EZS přivedena telefonní linka, je možné využít GSM brány pro přenos hlasové, textové nebo datové poplachové informace sítí GSM.

 

Klasické (drátové) nebo bezdrátové systémy

Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Oproti tomu bezdrátové systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant závisí na typu výrobku

Drátové výrobky jsou většinou vyráběny ve větším typovém a kvalitativním sortiment a lze kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky systému.

Bezdrátová instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá. Výsledný vzhled interiéru není narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice rychle rozšířitelné a lze je i jednoduše odinstalovat (pokud se třeba stěhujete). Samotestující funkce všech součástí systému upozorní na případnou poruchu nebo potřebu výměny baterií.

Kvalita systému

Při výběru systému je třeba především vycházet z toho, že systém EZS má za úkol chránit váš majetek v řádově vyšších hodnotách.

 Nabízíme širokou paletu kvalitních výrobků a proto máte jistotu, že se na náš zabezpečovací systém můžete spolehnout. Všechny systémy, které nabízíme jsou  atestovány dle normy pro systémy EZS ČSN EN 50131-1 (homologovány. Tato schválení jsou určitou zárukou kvality EZS a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení objektu.

 

 

 

Vybrané reference

cd130

  • Realizace docházkového systému

kucera

  • Výpočetní a kancelářská technika
  • Zabezpečovací systém
  • Návrh a tvorba webových stránek

tesco120

  • Strukturované kabaláže, realizace osvětlení

universita

3. lékařská fakulta University Karlovy

  • Realizace video streamingu

litovel

  • Návrh a realizace ozvučovacího systému

Vekra

  • Dodávka výpočetní a kanceléřské techniky
  • Outsourcing